Green News

Vajíčka majú svoj deň!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Možno ste to nevedeli, ale ôsmy október patrí svetovému dňu vajec. Prečítajte si niečo viac o ich benefitoch, ale aj o tom ako a prečo rozdeľujú vegetariánov aj vegánov.

Slepačie vajce

Slepačie vajcia sú dnes najčastejšie konzumovaným druhom vajec medzi ľuďmi. Sú dobrým zdrojom živín ako sú bielkoviny, vitamíny  B2, B6, B12, D, E,K, minerály a tuky (lipidy). Významná časť lipidov je skupina nenasýtených fosfolipidov (tzv. zdravé tuky), ktoré pôsobia ochranne na srdcovocievny systém a prispievajú k zníženiu hladiny cholesterolu a krvného tlaku. Ďalšou súčasťou je látka cystatin, ktorý má široké spektrum biologických funkcií, napríklad schopnosť podporovať rast buniek, tlmiť zápalové procesy a má antibakteriálne a antivírusové schopnosti. Ďalšia látka obsiahnutá najmä vo vaječnom bielku, ktorá pomáha v boji proti baktériám, je lyzozým. Používa sa v medicíne ako pomôcka pri antibiotickej liečbe či ako analgetikum (liek proti bolesti) v priebehu infekcie. Medzi zložky obsiahnuté vo vaječnom žĺtku patrí aj imunoglobulín Y. Jeho použitie ponúka možnosť nahradiť chemoterapeutické činidlá v liečbe bakteriálnych infekcií tráviaceho systému. Vajcia sú taktiež bohatým zdrojom retinolu, ktorého nedostatok v organizme spôsobuje ochorenia očí. Štandardne veľké slepačie vajce váži asi 60 gramov z toho 11 % predstavuje škrupinka, 58% bielok a 31% žĺtok. Bielok pozostáva prevažne z vody (88%) a bielkoviny (9%), zatiaľ čo žĺtok pozostáva z vody (51%), tuku (31%) a bielkoviny (16%).

Prepeličie vajce

Prepeličie vajíčka sa považujú za delikatesu. Varené, aj surové. Prepeličie vajíčko patrí medzi najzdravšie a najbezpečnejšie spomedzi vajec. Okrem toho, že sú nádherné, sú aj plné zdravia. Vajíčka sú drobné ( pomer je 1 ku 5 – slepačie vajce ku prepeličiemu) a pritom sú plné zdravia. Dokonca aj ľudia trpiaci rôznymi alergiami, ktorým sa neodporúča jesť slepačie a iné vajcia, ich môžu konzumovať. Ich najcennejšími prednosťami je obsah omega 3 a 6 mastných kyselín, veľký obsah vitamínov A, B1 a B2, D a tiež železa. Normalizujú krvný tlak a zlepšujú trávenie. Odporúčajú sa deťom aj športovcom ako zásobáreň bielkovín. Takisto priaznivo pôsobia na našu imunitu. Je pravda, že je s nimi viac práce ako so slepačími vajcami, ale kto chce jesť kvalitne alebo ich bude konzumovať zo zdravotných dôvodov, tak mu to nebude prekážať. Zaujímavosťou je aj to, že prepeličie vajíčka neprenášajú salmonelózu.

Nie je vajce ako vajce- pre vegetariánov

Zjednodušená definícia vegetariánstva je, že títo ľudia nejedia mäso. Vajce primárne mäso nie je, ale je tu jedno ALE. Niektorí nevidia ani vajcia ako jedlo vhodné pre vegetariánov. Ak sa vajíčko oplodní v dôsledku párenia sliepky a kohúta a dostane sa mu tak šanca stať sa kuracím mäsom, mali by sa mu vyhnúť aj vegetariáni, ktorí sú proti konzumácii zvierat. Naopak, ak by vajíčko nebolo oplodnené nikdy by nemalo šancu byť zvieraťom, považovalo by sa za vegetariánske. Väčšina vajec predávaných v potravinách sú neoplodnené vajíčka.

Za ostatné roky vzniklo niekoľko „odrôd“ vegánstva.  Flegan je teda flexibilná vegánska strava, iným spôsobom vegánstvo „na čiastočný úväzok“. Pegan je vegetarián, ktorý je v štýle paleo, vegangelisti sa stravujú rastlinnou potravou počas krátkych období. Tí, ktorí jedia vajcia a mliečne výrobky, sú známi ako lakto-ovo vegetariáni, zatiaľ čo tí, ktorí konzumujú vajcia, ale nie sú mliečne, sú ovo-vegetariáni. Jedným z najväčších trendov flexi-vegánskeho stravovania je rastlinná strava s pridaním vajíčok, ktorej sa hovorí tiež VEGGAN. Niektorí vegetariáni a vegáni majú skúsenosti s únavou, neschopnosťou sústrediť sa a „mozgovou hmlou“. Vajcia obsahujú množstvo vitamínu B12 i vitamín D, omega-3 mastné kyseliny. Všetky sú veľmi dôležité pre fungovanie nášho organizmu.

Prečo striktní vegáni nejedia vajcia?

Pri ich stravovaní ide aj o veľa etických a morálnych zásad, nielen o stravu ako také. Praví vegáni by vraj mali myslieť pri strave aj na úplne iné veci ako je mäso či nemäso. Tvrdia, že zvieratá nám nepatria, aj keď si ich kúpime. Sú to individuality s vlastným rozumom. Máme teda právo zjesť sliepke vajcia? Vegán by vraj mal chápať, že obchodovanie so zvieratami a ich potomstvom ( či sú to šteniatka, mačiatka alebo kury), privlastňovanie si ich produktov (vajíčka, perie, srsť…), nie je eticky správne.

Neobstojí ani domáci chov. A prečo? Sliepka má predsa šťastný a plnohodnotný život… Tu je však argument dotýkajúci sa prirodzeného biologického života. Divoké sliepky v prírode znášajú okolo 10-15 vajíčok ročne. Nikdy by nezvládli znášať také množstvo ako musia znášať naše vyšľachtené druhy sliepok, dokonca aj v domácich chovoch. S každým vajíčkom sliepka stráca vápnik z kostí a živiny z tela. Ak jej denne vajíčko zoberieme a nenecháme ju ho zjesť, vlastne jej ubližujeme. Ďalšou otázkou sú tiež liahne, z ktorých si nosnice aj do domáceho chovu kupujeme. Žiadúce sú len sliepky, preto väčšinu kohútikov zabijú.

Nuž, asi len veľmi ťažko povedať, kde je hranica morálky, zdravia a vlastnej zodpovednosti. Pre niekoho sú argumenty vegetariánov a vegánov prehnané a smiešne, pre nich sú však podstatou ich životnej filozofie a presvedčenia. Akékoľvek pokusy o vynášanie súdov a ponižovanie jednej či druhej skupiny by nikomu neprospelo. Každý by sa mal vo svojom živote aj v kuchyni správať k sebe aj k svojmu okoliu najlepšie ako vie. Či už sa rozhodne jesť alebo nejesť vajcia, mäso, syry alebo ryby. Sme ľudia. To, čo by mám malo byť prirodzené je nielen hľadanie alternatív, ktoré nám vyhovujú, ale aj vzájomné pochopenie a rešpekt pre rozdielne názory.

Zdroj fotografií 3x www.pixabay.com