Green News

Spotrebujte, čo sa dá 3/3: Zvyšky po rodinnej oslave

Pinterest LinkedIn Tumblr

A máme tu finále nášho seriálu o to ako neplytvať. Dnes si prečítajte niekoľko tipov ako využiť zvyšky po rodinných oslavách či spoločných grilovačkách a posedeniach.

Keď chceme pohostiť rodinu či priateľov, často sa necháme uniesť a keď už je po všetkom, okrem dobrého pocitu nám veľakrát ostane aj hromada nezjedených zvyškov. Čo s nimi? Ako spotrebovať pečivo už viete. Ak vám ostalo napríklad pečené kura, mäsko oberte a môžete z neho pripraviť napríklad rýchle a chutné kuracie fašírky. Ešte rýchlejšia je kuracia nátierka. Rozmixujte mäso, pridajte neochutenú nátierku alebo krémový syr, dochuťte majonézou, ktorá sa po oslave určite nájde, soľou, korením, mladou cibuľkou. Servírovať ju môžete napríklad na zvyšnom pečive, ktoré predtým zapečiete do chrumkava.

Slané maškrty

Obložené misy bývajú plné šunky, klobásky, salámy či syrov. Nemáte na to teraz chuť? Nevadí! Jednotlivé druhy od seba oddeľte a uložte do mrazničky. Ak sa rozhodnete napiecť rýchle slané pochúťky, ideálne vám poslúžia. Keď ich rozmrazíte, s troškou cibuľky (alebo aj bez) ich osmažte na panvici. Pripravenú zmes použite ako náplň do bochníčkov z kysnutého alebo lístkového cesta, potrite vajíčkom na vrch pridajte syr a upečte. Rovnako si môžete pripraviť aj slané slimáky s kúskami slaninky či klobásky, podľa toho, čo ste v mrazničke našli. Zapojte fantáziu a použite zvyšky na domácu pizzu, overené pizzové slimáčiky alebo si nimi spestrite rannú praženicu.

Najlepší recept na pagáčiky!

Potrebujeme:

  • 500g hladkej múky
  • 1 šľahačkovú smotanu
  • 2 vajcia
  • 1 CERU
  • Prášok do pečiva
  • Sódu bikarbónu
  • Soľ
  • 250g tvrdého syru – použite všetky syrové zvyšky, najlepšie však údené a aromatické syry
  • 100-200g zvyškov šuniek, najlepšie však klobásky, údeného maska, prošuta

Postup:

Syrové a šunkovo-klobáskové zvyšky rozmixujte, alebo pokrájajte na malé kúsky. (Naozaj odporúčame rozmixovať.) Ceru nerozpúšťajte ale nechajte dobre zmäknúť predtým ako sa pustíte do pečenia. Ďalej je to už veľmi jednoduché. Všetky ingrediencie postupne zmiešajte v mise. Hoci sa vám bude zdať cesto spočiatku suchšie, nepridávajte vodu! Poriadne rozpracujte tuk, ktorý keď sa rozpustí, všetko spojí. Cesto nechajte aspoň hodinku v chladničke, potom ho vyvaľkajte a vykrajujte pagáčiky alebo praclíky. Podľa chuti ho ozdobte sezamom či syrom.

Zdroj fotografií 3x www.pixabay.com