Green News

Spotrebujte, čo sa dá 2/3: Ovocie

Pinterest LinkedIn Tumblr

Pokračujeme v našom malo seriály. Dnes si prečítajte niekoľko tipov ako neplytvať ovocím.

Každá gazdinka určite vie, ako spracovať ovocie na kompót či lekvár. Aj v prípade ovocia však môžete samozrejme použiť mrazničku, prebytočné ovocie premeniť na ovocnú ľadovú drť alebo zmrzlinu. Zmiešajte jogurt, vyšľahanú šľahačku alebo krémový syr s rozmixovaným ovocím. Zmes môžete dochutiť sladkým kondenzovaným mliekom, medom, orieškami, kúskami sušienok alebo čokolády a zamrazte na niekoľko hodín a domáca zmrzlina je na svete.

Banány

Zrelé banány časom získajú nelichotivú tmavú farbu, ktorá síce nepôsobí vábne, ale rozhodne nie je dôvodom na to, aby ste ich vyhadzovali, práve naopak. Ak samozrejme nie sú hnilé, zrelé banány sú oveľa sladšie a sú ideálne na prípravu banánového chlebíka, mafinov či sušienok. Vyskúšajte fantastický univerzálny recept, ktorý si môžete dotvoriť podľa vlastnej chuti. Polku veľkého masla a hnedý cukor (50-75g každý podľa chuti) spolu roztopte v kastróliku. V inej miske vidličkou rozmačkajte dva banány, pridajte dve celé vajíčka, premiešajte a potom pridajte maslo s cukrom. Následne pridajte polohrubú múku, malú, ale plnú, lyžičku prášku do pečiva, tiež sódy bikarbóny a štipku soli. Množstvo múky prispôsobte tomu, aké ďalšie ingrediencie použijete. Do cesta môžete zamiešať aj ovsené vločky, určite nevynechajte nasekané orechy, hrozienka, brusnice a kúsky čokolády. Cesto na chlebík alebo mafiny, ktoré pečieme vo formách, môže byť trochu redšie, ak sa rozhodnete pre sušienky, cesto by malo byť hustejšie, aby ste mohli na plech umiestniť jednotlivé kôpky cesta zvlášť.

Jablko

Našli ste zabudnuté jablko, ktoré už má zošúverenú kôrku, nie je však hnilé a stále dobre vonia? Nevyhadzujte ho! Ošúpte ho, šupky rozmixujte a pokojne pridajte do cesta na sušienky spolu s ovsenými vločkami (zaliať horúcou vodou), orechmi, medom, iným sušeným ovocím a vajíčkom. Rozmixovanými šupkami spolu s keksíkmi a maslom vytvoríte tiež výborne ochutený korpus na nepečený cheescake. Ak ste už využili šupky, jabĺčko, ktoré už nie je také šťavnaté pokrájajte, spolu s trochou vody a medu ho prevarte a môžete ho naservírovať k zmrzline či k pudingu. K jablkám tiež môžete pridať škoricový cukor a zmes použiť ako plnku do kysnutého alebo lístkového cesta. Zrolujte, pokrájajte, upečte a vykúzlite fantastické jablkovo škoricové slimáky.