Green News

Spotrebujte, čo sa dá 1/3: Chlieb a pečivo

Pinterest LinkedIn Tumblr

Najčastejšie vyhadzujeme pečivo, zeleninu, ovocie a mliečne výrobky.

Či už je to zo strachu, nevedomosti alebo z našej pohodlnosti, často vyhadzujeme aj potraviny, ktoré si ešte zaslúžia druhú šancu. Niekoľkodňový chleba, prezreté ovocie, alebo zvyšky po rodinnej oslave sa dajú využiť aj bez toho, aby ste sa vy sami cítili ako kontajner, ktorý musí zjesť aj to, čo mu nechutí. Práve naopak, chutné pokrmy sa dajú vykúzliť často aj z toho, nad čím by ste možno zlomili palicu.

Pečivo

Plytváme s ním najčasnejšie. Ak sa náhodou stane, že ho nakúpia viacerí členovia v domácnosti, neváhajte a rohlíky alebo aj chleba odložte do mrazničky. Chleba predtým nakrájajte, aby ste mohli vždy rozmraziť len toľko, koľko spotrebujete. Rozmrazené pečivo nie je čerstvé a vláčne ako priamo z pekárne, ale sú spôsoby ako ho vylepšiť. Chlebíku vo vajci alebo domácim zapekačkám so syrom a šunkou predchádzajúci pobyt v mrazničke určite na chuti neuberie. Pečivo sa najlepšie skladuje zabalené v suchej utierke v chlebníku. Ak sa vám stane, že ho nestihnete zjesť a začína schnúť, stále to nie je dôvod na jeho vyhodenie. Máme pre vás niekoľko zaujímavých a aj chutných tipov.

Chlieb

Bochníkový alebo toustový chlieb môžete využiť aj keď už nie je čerstvý, samozrejme za predpokladu, že nie je plesnivý! Najjednoduchší spôsob je nakrájať ho na menšie kusy, nechať ho na vzdušnom a suchom mieste úplne vysušiť a namlieť na strúhanku, ktorá vám pri správnom uskladnení vydrží niekoľko týždňov. Určite ju využijete pri varení aj pečení. Ak ste milovníkom krémových polievok či prívarkov, nakrájajte chlieb na malé kocky a nasucho ich pomaly upečte v trúbe. Takto pripravené krutóny vám rovnako ako strúhanka vydržia niekoľko týždňov.

Rožky a žemle

Dajú sa využiť rovnako ako v predchádzajúcich dvoch prípadoch, ale aj trochu inak. Rožky nakrájajte na tenké plátky a poukladajte na plech s papierom na pečenie. V miske zmiešajte olivový olej s cesnakom, alebo inými bylinkami čí koreninami, jednotlivé plátky rožkov zmesou potrite, zapečte do chrumkava a máte chutnú maškrtu k domácemu kinu.

Zo žemle vyberte striedku (tú môžete vysušiť na strúhanku) tak, aby vznikla „žemľová miska“. Vytrite ju maslom alebo olivovým olejom a asi na minútku zapečte. Potom do nej poukladajte kúsok syra alebo šunky, prípadne nakrájanú papriku a na vrch rozklepnite vajíčko. Pár minút zapečte a chutné a chrumkavé raňajky či olovrant sú hotové.

Sladké pečivo

Najjednoduchšie ako ho využiť, je nechať ho usušiť, rozomlieť a trochou roztopeného masla použiť ako korpus na pečený alebo nepečený cheescake. Dopriať si však môžete aj francúzsky toast, čo nie je nič iné ako sladké pečivo vo vajíčku vysmažené na panvici. Pri jeho servírovaní popustite uzdu fantázii. Podávať ho môžete s medom, lekvárom, čokoládou a orechmi alebo s ovocím a šľahačkou. Ak vám zostalo sladkého pečiva viac, nakrájajte ho na väčšie kusy a vložte do zapekacej misy. V inej nádobe zmiešajte mlieko, vajcia, smotanu na šľahanie (množstvá primerane k množstvo pečiva), podľa vašej chuti doplňte škoricovým alebo vanilkovým cukrom, prípadne medom. Pripravenou zmesou zalejte nakrájané pečivo, nechajte odstáť niekoľko hodín, prípadne cez noc, aby sa „napilo“ a potom dajte všetko zapiecť. Servírujte s čerstvým ovocím, kompótom alebo s kopčekom zmrzliny. Ak ste fanúšikom experimentovania vyskúšajte vyprážanú zmrzlinu. Z usušeného, alebo aj polosuchého sladkého pečiva (rozdrveného) si s trochou mlieka a vajíčka vypracujte sladké cestíčko, dochutené podľa vás. Ešte predtým do potravinovej fólie zabaľte jednotlivé kopčeky zmrzliny, vytvarujte z nich guľky a nechajte ich samostatne stuhnúť v mrazničke. Potom jednotlivé kopčeky obaľte v cestíčku a obalené ich nechajte stuhnúť v mrazničke ešte raz. Takto obalenej zmrzline stačí len pár sekúnd v rozpálenom oleji (v hlbokej nádobe), získa zlatistú chrumkavú kôrku a vnútri to bude stále zmrzlina. Podávajte s ovocím či šľahačkou.

Zdroj Fotografií 4x www.pixabay.com