Green News

Dnes je svetový deň vegetariánstva!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Poznáte históriu vegetariánstva, ako sa rozdeľuje, alebo ktoré známe osobnosti sa vzdali konzumácie mäsa?

História vegetariánstva

Vegetariánstvo (z lat. vegetare – oživiť) je životný štýl, ktorého korene siahajú až k starovekým civilizáciám. Najstaršie záznamy o vegetariánstve ako takom pochádzajú už zo starovekého Grécka a hlavne Indie. Vegetariánstvo bolo v tých dobách úzko späté s myšlienkou nenásilia voči zvieratám. V starovekej Indii praktizovali vegetariánstvo skupiny nasledujúce védske náboženstvo, džinisti a budhisti. Vegetariánstvo ako princíp a spôsob života bolo skôr charakteristické pre malý počet osôb, ktoré zvyčajne patrili k špecifickým filozofickým školám alebo náboženským skupinám. Napríklad Pythagoras je tiež známy ako otec vegetariánstva na západe. Starovekým Grékom išlo o čistotu duše aj tela, o tzv. Kalokagatiu. V stredoveku to bol zas asketický spôsob života niektorých mníchov, ktorí nekonzumovali mäsitú stravu. V novoveku sa vegetariánstvo dostalo do podvedomia spoločnosti až v 19. storočí. V roku 1908 vznikla Medzinárodná vegetariánska únia (International Vegetarian Union) a vegetariánstvo sa dostalo do podvedomia celého sveta.  Vegetariáni nekonzumujú mäso, stravujú sa alternatívne a odmietajú akýmkoľvek spôsobom podporovať utrpenie zvierat (nenosia pravé kožušiny a kožené výrobky).

Druhy a poddruhy vegetariánstva

Základné druhy vegetariánstva

  1. Lakto-ovo vegetariánstvo – nekonzumuje sa mäso, povoľujú sa mliečne produkty a vajcia.
  2. Lakto vegetariánstvo – nekonzumuje sa mäso a vajcia, povoľujú sa mliečne produkty.
  3. Ovo vegetariánstvo – nekonzumuje sa mäso a mliečne produkty, povoľujú sa vajcia.
  4. Vegánstvo – nekonzumuje sa žiadny živočíšny produkt – mäso, vajcia, mliečne produkty a med.

 

Poddruhy vegetariánstva:

  1. Frutariánstvo – konzumujú sa výlučne plody rastlín. Pri zbere plodov sa nesmie rastline ublížiť a zbierajú sa iba zrelé plody.
  2. Vitariánstvo a surové vegánstvo – preferuje sa konzumovanie surových, tepelne neupravených potravín rastlinného pôvodu.
  3. Makrobiotická strava – kladie sa veľký dôraz na získavanie jedla z miestnych a prírodných zdrojov. Všetky potraviny by mali byť organické a nespracované. MS je založená na tom, aby človek jedol pravidelne,poriadne prežúval každé jedno sústo potravy, počúval svoje telo, bol aktívny a zachovával si pozitívny duševný nadhľad.
  4. Pesco-pollo vegetariánstvo – z jedálnička je vyradený len určitý druh mäsa, no stále sa môže konzumovať napríklad hydina či ryby. V tomto prípade k obmedzeniu mäsa väčšinou nedochádza z morálnych dôvodov, ale zo zdravotných.
  5. Pesco vegetariánstvo – konzumujú sa mliečne výrobky, vajcia no tiež ryby a plody mora.
  6. Flexitariánstvo a freeganstvo – príležitostne sa mäso konzumuje, ale flexitariáni si vyberajú najmä také produkty, ktoré nepochádzajú zo zvierat vo veľkovýrobe.

Známi vegetariáni

Vegánov a vegetariánov nájdeme v každom období našej histórie až po dnes. Medzi tých najznámejších patrili napríklad maliar a vynálezca Leonardo da Vinci, indický mysliteľ Mahátma Gándhí, vedec Albert Eistein, spisovatelia G. B. Shaw, Franz Kafka a ďalší. Zo sveta hudby to boli napríklad hudobníci Moby, John Lennon alebo Kurt Cobain. Zo súčastných známych tvárí to sú okrem iných aj Jared Leto spevák z kapely 30 Seconds To Mars, kultový herec Brad Pitt a ani Mayim Bialik seriálová partnerka Sheldona neje mäso od svojich 19-tich rokov. Jednou z najoduševnelejších vegánok je niekdajší sexsymbol Pamela Anderson, ktorá sa vo veľkom venuje aktivizmu za práva zvierat. Nakoniec spomenieme aj Demi Moore nestarnúca herečka vraj vďačí za svoj vzhľad práve raw vegánskej strave a cvičeniu pilates.

Zapojte sa do súťaže!

Ak patríte aj vy medzi vegánov, vegetariánov alebo aspoň ľudí, ktorí sa zaujímajú o životné prostredie, zapojte sa do EKO fotosúťaže, ktorú vyhlasuje slovenská spoločnosť GreenCon. Moja zelená súťaž | Facebook a vaše fotografie vege receptov vám možno zaistia výhru krásnych cien do kuchyne alebo jedálniček na mieru od trénerky a výživovej poradkyne Alice Andrašíkovej.

Zdroj Fotografií 3x www.pixabay.com