Green News

Oslávili ste deň srdca zeleninou?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Včera 26.9. ste mohli osláviť Svetový deň srdca, ktorý si pripomíname sa od roku 2000. Hlavnou myšlienkou je zvýšiť povedomie verejnosti a propagovať význam prevencie pred srdcovo-cievnymi ochoreniami. Medzi hlavné faktory patrí fajčenie, nedostatok fyzickej aktivity, nadváha a obezita, nezdravý spôsob stravovania, vysoký krvný tlak a vysoká hladina cholesterolu. Pomôcť svojmu srdcu môžete zdravou stravou a samozrejme zeleninou. A keďže jesenná časť fotosúťaže, ktorú vám prináša spoločnosť GreenCon, do ktorej sa môžete zapojiť tu (1) Moja zelená súťaž | Facebook.

Máme pre vás niekoľko tipov na zeleninu a ryby, ktoré môžete zapojiť do svojich vegetariánskych receptov. Napríklad taký baklažán obsahuje fytochemikálie ako vlákniny a flavonoidy, ktoré znižujú hladinu zlého cholesterolu. Ten býva hlavný rizikový faktor srdcového infarktu a mozgovej porážky. Paradajky popri veľkom množstve vitamínu C a betakaroténu obsahuje predovšetkým fytochemikáliu lykopén, ktorý znižuje hladinu cholesterolu v krvi. A tým chráni naše srdce.

Ryby

Ryby sú zdrojom kvalitných bielkovín, cenných minerálnych látok, dôležitých stopových prvkov a vitamínov. Vysokým obsahom omega-3 nenasýtených mastných kyselín sa radia k potravinám s priaznivými účinkami na srdcovo-cievny systém. Odborníci na zdravú výživu odporúčajú konzumovať ryby aspoň dvakrát do týždňa. Priemerný Slovák skonzumuje ročne len 5 kg rýb. Nór 50 kg a Japonec dokonca 90 kg. Ryby obsahujú cenné minerálne látky a stopové prvky, najmä jód a selén (chráni telo pred pôsobením ťažkých kovov), vitamíny D, A a B. Disponujú kvalitnými bielkovinami Obsahujú málo tuku, ale ich tuk je pre ľudské zdravie nenahraditeľný, keďže je tvorený omega-3 nenasýtenými mastnými kyselinami.

Pohánka

Pohánka je dobrý zdroj horčíka, ktorý je nástrojom na zlepšenie krvného tlaku uvoľnením krvných ciev. To znižuje krvný tlak prirodzene bez použitia škodlivých chemikálií. Pohánka je bohatá na vitamíny B, najmä niacín, folát a vitamín B6, pohánka je veľmi prospešná pre kardiovaskulárne zdravie. Tieto vitamíny znižujú koncentráciu cholesterolu v krvi. Niacín spôsobuje zvýšenie lipoproteínov s vysokou hustotou (HDL), ktoré ďalej zvyšujú pevnosť krvných ciev a odstránenie cholesterolu. Minerály ako železo, horčík, fosfor, meď a mangán pomáhajú pri znižovaní krvného tlaku a zlepšovaní okysličovania krvi. Pohánka obsahuje vysoko kvalitné proteíny, ktoré odstraňujú triglyceridy tvoriace plaky a lipoproteíny s nízkou hustotou (LDL). Takže pohánka je veľmi prospešná pre ľudí so slabými srdcovými funkciami a ďalšími kardiovaskulárnymi problémom.

Sója

Sójové bôby sú zdrojom zdravšieho, nenasýteného tuku, ktorý pomáha znížiť celkový cholesterol. To umožňuje zabrániť stavom, ako je ateroskleróza, ktoré môžu ľahko viesť k srdcovému infarktu a cievnej mozgovej príhode. Sója obsahuje tiež kyselinu linolovú a kyselinu linolénovú, ktoré regulujú funkciu hladkého svalstva v tele a pomáhajú udržiavať primerané hladiny krvného tlaku. A nakoniec – sója obsahuje aj vlákninu, ktorá znižuje hladiny cholesterolu v tele škrabaním nadbytočného cholesterolu zo stien ciev a tepien.

Ľanové semienko

Kyselina alfa-linolénová (ALA) je n-3 polynenasýtená mastná kyselina, ktorá sa v štúdiách zistila ako pomoc pri znižovaní rizika koronárnych srdcových ochorení a hypertenzie, zlepšovaní funkcie krvných doštičiek, znižovaní zápalu, podpore zdravých funkcií endotelových buniek, ochrane arteriálnych funkcií a zníženie srdcových arytmií. Ľanové semená obsahujú v 100 g až 143% ODD tiamínu-B1, ktorý pomáha pri tvorbe neurotransmiteru acetylcholínu, ktorý sa používa na prenos správ medzi nervami a svalmi a na zabezpečenie správnej funkcie srdca. Nedostatok vitamínu B1 môže preto viesť k nepravidelnej funkcii srdca.

Brokolica a ružičkový kel či špenát

Draslík, ktorý sa vo veľkej miere nachádza v brokolici aj v ružičkovom keli hrá dôležitú úlohu pri prevencii srdcových infarktov – upokojuje a stabilizuje krvný obeh a zabraňuje tvorbe krvných zrazenín, čím pôsobí aj proti mozgovým príhodám. Špenát má vysoký obsah beta-karoténu, vitamínu C i E a betaínu, ktorý znižuje hladinu homocysteínu v krvi a bráni tvorbe krvných zrazenín.

Zdroj fotografií: www.pixabay.com 5x