Green News

Veľká fotosúťaž VEGE a EKO receptov

Pinterest LinkedIn Tumblr

Po úspešnom štarte fotosúťaže zameranej na ekológiu s názvom Moja zelená súťaž sa odštartovalo jej jesenné pokračovanie. Tentokrát budú objektívy fotoaparátov jej účastníkov zamerané do kuchýň a záhrad, nakoľko nová téma sa týka EKO a VEGE receptov.

Hoci by sa mohlo zdať, že téma je príliš ohraničená, alebo že je len pre istú časť populácie, preferujúcu istý druh stravy, opak je pravdou. Naša súťaž rozhodne nie je len pre vegetariánov či vegánov a ani nie je jej zmyslom donútiť všežravcov (😊) medzi nami, aby úplne zmenili svoje stravovacie návyky. Na druhej strane, budeme radi, ak sa naši súťažiaci aspoň zamyslia nad množstvom mäsa a mliečnych výrobkov, ktoré ako ľudstvo dennodenne skonzumujeme. Pravdou totiž je, že stať sa vegetariánom je z mnohých hľadísk dokonca ekologickejšie ako jazdiť na elektrickom aute. Obrovskou pomocou pre planétu je však aj reducetariánstvo, čo zjednodušene znamená konzumáciu živočíšnych produktov len obmedziť a dopriať si ich v menšom množstve.

Súťaž je teda pre všetkých bez obmedzení, pretože každý z nás, každý deň niečo zje a je veľmi pravdepodobné, že aspoň raz za deň máme na tanieri, v miske alebo v šálke aj niečo bezmäsité.

Okrem toho súčasťou súťaže sú aj EKO recepty, čo bude ďalšia príležitosť ako sa zapojiť. Na svoje si prídu gazdinky, milovníci zavárania a znalci EKO varenia či nakupovania. Odmeňovať budeme dva druhy fotografie s EKO a VEGE témami.

  1. Fotky jedla s receptom, teda s ingredienciami a s postupom jeho prípravy.
  2. Fotky, na ktorých budú naši súťažiaci či už s jedlom, ktoré uvarili, pri varení, alebo pri iných aktivitách, ktoré súvisia s EKO nakupovaním, varením a životným štýlom.

Aby ste vedeli, čo všetko, pri čom všetkom alebo s čím všetkým sa môžete fotiť, pripravili sme vám podrobný zoznam. Je toho dosť, veríme, že vás inšpirujeme.

1.EKO recepty a ich fotky

  • Recepty zo zvyškov. Každá dobrá gazdinka má svoje overené recepty, maškrty a jednohubky, ktoré vedia vykúzliť zo zvyškov z predošlého dňa. Koláče, rolády, nátierky, polievky či iné dobroty.
  • Recepty zo sezónnych potravín Jeseň je farebná a voňavá a môže taká byť aj na tanieri. Koreňová zelenina, cukety, tekvice, slivky, vlašské orechy, cvikla, černice alebo šípky a ešte omnoho viac. Aký je váš obľúbený recept?
  • EKO varenie, nakupovanie, rady, tipy a triky Máte záhradku, v ktorej akurát zbierate plody svojej práce? Chodíte nakupovať na miestny trh? Odfoťte sa. Máte nejaký overený trik alebo radu ako byť v kuchyni viac EKO? Podeľte sa oň s nami.

2. VEGE recepty a ich fotky

  • Vegetariánske recepty. Odfoťte akékoľvek bezmäsité jedlo, pripravené akýmkoľvek spôsobom. Raňajky, obedy, večere, šaláty, desiaty, koláče, dezerty…
  • Vegánske recepty Odfoťte akékoľvek jedlo bez mäsa a akýchkoľvek produktov živočíšneho pôvodu, pripravené akýmkoľvek spôsobom. Raňajky, obedy, večere, šaláty, desiaty, koláče, dezerty…
  • Zaváraniny Kto by si na jeseň nerobil zásoby? Uhorky, čalamády, slivkové či broskyňové kompóty a samozrejme nesmie chýbať ani poctivý domáci lekvár. Pochváľte sa tým vašim receptom.
  • Horúce nápoje, čaje a bylinky

Pravidlá/Ako sa zapojiť?

Ak sa chcete zapojiť do našej fotosúťaže,

1.Staňte sa odoberateľom nášho newslettra na mojazelenasutaz.sk.

2.Pridajte sa do verejnej skupiny na FB Moja zelená súťaž.

3.BUĎ Odfoťte svoj EKO / VEGE recept (jedlo) a spolu s ingredienciami a postupom fotku pridajte do skupiny.

4.ALEBO Odfoťte seba/selfie (alebo nech niekto odfotí vás) pri EKO radách, trikoch, nákupoch, trhoch alebo iných EKO aktivitách, či EKO varení a stolovaní.

5.Musí ísť o vašu autorskú fotku! Do súťaže nie je možné zapojiť sa s fotkou z fotobanky alebo fotkou od profesionála, ak ním nie je sám súťažiaci.

6.Každý súťažiaci môže prispievať denne jednou fotkou v oboch kategóriách – teda maximálne dvoma fotografiami denne.

Odmenené budú fotky: buď jedlo + recept obsahujúci postup a ingrediencie; alebo vy + váš EKO/VEGE život. 😊

O čo hráte a kedy žrebujeme?

Rovnako ak pri našej letnej fotosúťaži aj tentoraz budeme mať pre vás pripravených niekoľko výherných balíčkov počas celej súťaže a jednu väčšiu hlavnú cenu. Každý týždeň vyhlásime výhercu sprievodnej ceny, ktorý získa hrniec na nakladanie zeleniny, zásteru + dve chňapky s folklórnym vzorom a hlavnú cenu, ktorou je multifunkčný polievkovar žrebujeme 1.11.2021.

Zdroj FOTO: 3x Pixabay.com