Súťaž

Téma jesennej fotosúťaže: EKO a VEGE recepty

Pinterest LinkedIn Tumblr

Hoci by sa mohlo zdať, že téma je príliš ohraničená, alebo že je len pre istú časť populácie, preferujúcu istý druh stravy, opak je pravdou. Naša súťaž rozhodne nie je len pre vegetariánov či vegánov a ani nie je jej zmyslom donútiť všežravcov (😊) medzi nami, aby úplne zmenili svoje stravovacie návyky. Na druhej strane, budeme radi, ak sa naši súťažiaci aspoň zamyslia nad množstvom mäsa a mliečnych výrobkov, ktoré ako ľudstvo dennodenne skonzumujeme. Pravdou totiž je, že stať sa vegetariánom je z mnohých hľadísk dokonca ekologickejšie ako jazdiť na elektrickom aute. Obrovskou pomocou pre planétu je však aj reducetariánstvo, čo zjednodušene znamená konzumáciu živočíšnych produktov len obmedziť a dopriať si ich v menšom množstve.

Súťaž je teda pre všetkých bez obmedzení, pretože každý z nás, každý deň niečo zje a je veľmi pravdepodobné, že aspoň raz za deň máme na tanieri, v miske alebo v šálke aj niečo bezmäsité.

Okrem toho súčasťou súťaže sú aj EKO recepty, čo bude ďalšia príležitosť ako sa zapojiť. Na svoje si prídu gazdinky, milovníci zavárania a znalci EKO varenia či nakupovania. Odmeňovať budeme dva druhy fotografie s EKO a VEGE témami.

  1. Fotky jedla s receptom, teda s ingredienciami a s postupom jeho prípravy.
  2. Fotky, na ktorých budú naši súťažiaci či už s jedlom, ktoré uvarili, pri varení, alebo pri iných aktivitách, ktoré súvisia s EKO nakupovaním, varením a životným štýlom.