Green News

Vyrazte na dovolenku so správnymi kozmetickými produktmi

Pinterest LinkedIn Tumblr

Chcete žiť udržateľne, ale zároveň vyžadujete kvalitnú starostlivosť o telo, pleť i vlasy? Siahnite po produktoch, ktoré ponúkajú nielen výživu, ale aj ekologické balenie znižujúce celkovú spotrebu plastu a odpadu. Návrat zažívajú klasické tuhé mydlá, balenie so zníženým obsahom plastov alebo recyklovateľné obaly. Vyskúšajte udržateľné produkty z portfólia značiek Henkel predstavujúce šetrné riešenie bez nutnosti znižovania ošetrujúcich vlastností výrobku. Prinášame výber noviniek, ktoré sú nielen maximálne účinné, ale navyše dbajú na udržateľné spracovanie, prírodné ingrediencie a sú praktické na cestovanie. Tieto kozmetické vychytávky budú vašim ideálnymi spoločníkmi na každej dovolenke počas celého leta.

Nechajte sa rozmaznávať za studena lisovanými 100% prírodnými olejmi obsiahnutými v tuhých šampónoch a mydlách značky Nature Box. Tuhé produkty sú perfektnou voľbou pri cestovaní a navyše ich ekologické bezplastové balenie vyrobené zo 100% recyklovaného papiera nezaťažuje životné prostredie a používanie tak vytvára minimum odpadu. Zloženie s vegánsku receptúrou zaručuje skutočne kvalitnú starostlivosť o vaše vlasy i pokožku. Navyše udržateľné balenia sú šetrné aj k vašej peňaženke – jedna kocka tuhého mydla nahrádza tri fľaše tekutého sprchového produktu a vystačí približne na sto umytí. Tuhé mydlá Nature Box sú dostupné v dvoch variantoch – s kokosovým olejom pre hĺbkovú hydratáciu a s avokádovým olejom, ktorý má účinky proti starnutia a zanecháva pokožku hebkú a vláčnu. Tuhý šampón Nature Box s avokádovým olejom regeneruje vlasy a zároveň jemne vyživuje pokožku hlavy; tuhý šampón s arganovým olejom dodáva vlasom objem bez zaťaženia a je vhodný aj pre citlivú pokožku. Tuhé šampóny nájdete v drogériách za odporúčanú cenu 5,99 EUR a tuhé sprchové mydlá za odporúčanú cenu 3,99 EUR

Udržateľné produkty značky N.A.E.

Tuhé produkty do svojho portfólia zaradila aj talianska značka prírodnej kozmetiky N.A.E., ktorá kladie dôraz na udržateľné zmýšľanie a zároveň kvalitnú starostlivosť o telo, pleť i vlasy. Tuhé šampóny ponúkajú receptúru z prírodných ingrediencií a sú vhodné pre všetky typy vlasov. Poskytujú efektívnu starostlivosť bez toho aby vlasy zaťažovali. Zloženie obsahujúce olivy, mätu alebo levanduľu zaručuje neodolateľný a dlhotrvajúci lesk. Vďaka tuhému spracovaniu šampóny nezaťažujú životné prostredie a vystačia na 30 až 50 umytí podľa typu vlasov, čím sa vyrovnajú až dvom fľašiam 250 ml tekutej alternatívy. Tuhé šampóny N.A.E. nájdete vo vybraných drogériách za odporúčanú cenu 5,99 EUR.

Tuhé mydlá značky N.A.E. sa vyznačujú bohatou a krémovou penou, zaručujúce jemnú, ale napriek tomu kvalitnú starostlivosť. Sú obohatené o výťažok z jojobového oleja, prírodnú hydratujúcu zložku a balzam, ktorý vyrovnáva pH pokožky a prirodzene ju chráni. Zanecháva ju taktiež hebkejšiu a hladšiu. Vďaka zloženiu z 99% prírodného pôvodu, ktoré obsahuje listy tymiánu a rozmarínu, figy či ibištek, predstavujú tuhé mydlá tradičné tajomstvo krásy, ktoré sa efektívne postará o vašu pokožku. Navyše jedno balenie tuhého mydla N.A.E. dosahuje množstvo troch sprchových gélov (200 ml), čo priemerne vystačí na 50 až 60 umytí. Tuhé mydla zakúpite v drogériách za odporúčanú cenu 4,99 EUR.