Green Style

Kupujte singl banány

Pinterest LinkedIn Tumblr

Asi nikoho neprekvapí, že to, čím sa vo svete najviac a doslova trestuhodne plytvá, sú potraviny. Z nich tú najväčšiu časť tvoria tie, ktoré rýchlo podliehajú skaze. Z toho logicky vyplýva, že ide o zeleninu a ovocie. Pri nich je ďalším veľkým faktorom to, z akej diaľky docestujú na obchodné pulty nielen kvôli uhlíkovej stope, ale aj preto, že vysoké percento takú dlhú cestu „neprežije“.

Ak sa po aj po dlhej a strastiplnej ceste pošťastí nejakému kusu exotického ovocia dostať až do obchodu, nie je isté, že bude aj spotrebované. Prečo? Možno nie je dosť „pekné“, dosť symetrické, dosť lesklé.. alebo je skrátka singl. Áno, čítate správne.

Vyberáme si logicky a teda automaticky to, čo sa nám zdá, najmenej závadné, a preto estetické kritériá ovplyvňujú to, po čom siahneme. Nuž ale taký banán, musím byť podľa nás nielen pekný, neobitý a akurát zrelý, ešte k tomu musí byť v trse. Väčšina nakupujúcich pri výbere banánov uprednostní tie, ktoré sú v spoločnom trse, hoci ani singl banánom nič nechýba.

Výsledok je zlý! Opustené banány ľudia prehadzujú či v tom lepšom prípade prehliadajú. Nakoniec si ich nikto nekúpi a skončia v koši! Dá sa tomu zabrániť. Je to maličká zmena, ktorú môžete urobiť aj vy už pri najbližšom nákupe. Vymaňte sa z tohto zvláštneho stereotypu a nekupujte len banány v trsoch! Aj tak prvé, čo s ním urobíte, keď dostanete chuť bude, že si jeden odlomíte, pretože každý z nás predsa vie zjesť iba singl banán!